Archiv novinek - rok 2015

Odchod do nových domovů

Uteklo to opravdu rychle! Zdá se to, jako včera kdy se narodila a zatím je jim 8 týdnů... Štěňata už mají připravené "batůžky" a budeme se s nimi pomalu loučit. Jako první nás dnes opustila Corvettka. Přejeme ti jen to nej - úžasné milující pánečky!


/10. 4. 2015/

Novinky

Víkend byl ve znamení návštěv a focení. Fotografie jsou ke shlédnutí  ZDE  soubor je větší a bude se déle stahovat.


/25. 3. 2015/

Štěňátka oslavila čtvrtý týden

Tak už máme 4 týdny. Víkend byl znovu plný návštěv hodných lidí které bylo třeba důkladně prohlédnout :-) a potom spokojeně usnout.


/16. 3. 2015/

Víkend plný návštěv

O víkendu měla štěňátka plno návštěv. Povedlo se nám udělat nové foto které naleznete v sekci štěňata u jednotlivých štěňátek.

Každý den vážíme - váhy naleznete v tabulce vah.


/9. 3. 2015/

Co je u nás nového

Eninka sice statečně krmí, ale štěňátka už začala zkoumat, co že to má máma v misce. Tak jsme malým průzkumníkům připravili jejich vlastní talíř s mlékem. Nejprve se v něm řádně "upatlala" ale dnes už se do mléka statečně pustila. Také jsme vybrali jména. Zůstali jsme věrni tradici a máme další auto-moto vrh:-). Psi: CADILLAC, CADDY a CITIGO.  Feny: CAPTIVA, CORSA-BEE a CORVETTE . Druhé jméno dostala všechna  štěňátka stejné: COSMAH = jméno prababičky našich "Céček".

 


/8. 3. 2015/

17. den a "modrý" jako první dosáhl váhy 2kg

V porodní bedně je každým dnem více rušno. Enie se stále vzorně stará a zvládá bez problémů "krmení dravců". Váhové přírůstky jsou pěkné, největší pes - "modrej" dnes dosáhl váhy 2kg.


/1. 3. 2015/

Čas letí - smečka má už 14 dnů

Dnes jsou štěňátkům přesně dva týdny. K vážení už musíme použít sice starou, ale stále dobrou váhu. Vše jsme zdokumentovali.


/26. 2. 2015/

Nové foto

Průměrná váha štěňat je již dvojnásobkem průměrné porodní váhy. Během posledních dvou dnů štěnata zdvojnásobila svoji porodní váhu. Vše je zaznamenáno v tabulce vah. Pouze růžové chybí 1 dkg do dvojnásobku.  Štěňátka již mají otevřené oči a snaží se postavit na všechny čtyři. Ke štěňátkům jsme přidali několik nových fotografií.


/25. 2. 2015/

Novinky z porodní bedny

9. den a všechna štěňata již váží víc než 1 kg viz váhová tabulka.  Ráno už na nás koukala "žlutá" a do večera prohlédla i "růžová" - holky zatím vedou:-). 


/21. 2. 2015/

Dnes slaví Céčka první týden života

Štěňátka rostou a roste i jejich váha. "Žlutá" a "Modrej" již překonali hranici 1 kg. Doplnili jsme první fotografie i váhovou tabulku.

 


/19. 2. 2015/

Čtvrtý den

Miminům už jsou 4 dny. Foto pro srovnání před týdnem ještě v bříšku a dnes přesně po týdnu.


/16. 2. 2015/

Očekávaný vrh "C" je na světě

Naše "Céčka" si vybrala krásné datum narození  12.2.2015 a od 11.30 hod. se v porodní bedně postupně objevili černoznakatý kluk, těsně následovaný černoznakatou sestřičkou, za půl hodiny se narodila další černoznakatá holčička. Potom si maminka Eninka musela odpočinout a nabrat sílu aby na svět přivedla 740 g vážícího černoznakatého cvalíka, po něm přišel třetí černoznakatý pes a konečné nerozhodné skóre vystavila černoznakatá holčička. Stav je 3:3


/12. 2. 2015/

Zima na blátě, ale ven se jde!

Zima bez sněhu, všude plno bláta, ale celá smečka si užívá vycházky. Jen někteří jsou více špinaví :-).


/24. 1. 2015/

Ultrazvuk potvrdil - v půli února budeme mít štěňátka

Dnešní ultrazvukové vyšetření potvrdilo, že Enie je březí!  V půli února by se měl v naší chovatelské stanici narodit dlouho plánovaný "C" vrh Mílas Moravia. Otec štěňátek Ich. Ch. Aaron vom Barogian Land - vnuk naší Čelsínky /Cosmah v. Balmfluhköpfliblick/, matka Enie v. Scherpfer Häusel.  


/8. 1. 2015/

Další zprávy

Kontakty

Zuzana Štěrbová

Mob. +420 603 172 356

E-mail: info@milasmoravia.cz

Více kontaktů »